Jaluzi Perde

MOTORLU JALUZİ PERDE

Jaluzi perde isteğe bağlı, motorlu üretilebilir. Bu sayede oturduğunuz yerden kumanda yardımı veya merkezi bir buton sistemi ile 1 – 8 arası jaluzi perdeyi ayrı veya grup halinde aynı anda çalıştırabilirsiniz. Motorlu jaluzi perde için dekorasyon tamamlanmadan önce karar verilmelidir. Aksi taktirde öncesinde çekilmesi gereken elektrik tesisatı için tekrar tadilat gerekebilir. Dekorasyonu tamamlanmış alanlarda tavsiyemiz, infrared kumandalı pil ile çalışan sistemlerdir. Bu sistemler, elektrik tesisatı gerektirmediği için, her mekanda kullanılabilir. İki cam arası uygulamalar içinde infrared kumanda sistemli motorlu perdeler iyi bir çözümdür. 

JALUZİ PERDE MOTOR VE KUMANDA SEÇENEKLERİ 

Uzaktan kumandalı ve motorlu jaluzi perdelerde kumandanızı infrared (ir) veya radyo frekanslı (rf) seçebilirsiniz. İnfrared sistemler kızıl ötesi tv kumandası mantığında en fazla 8 mt. mesafe içinde alıcı ve vericinin birbirini görmesi mantığı ile çalışır. Dekorasyonu tamamlanmış mekanlar için iyi bir tercihtir. Elektrik tesisatı gerektirmez ve aynı anda grup veya 5 perdeyi birbirinden ayrı çalıştırabilir. Radyo frekanslı kumanda, ir seçeneğinde olduğu gibi perdeyi görmesi gerekmez ve mekanın farklı odalarında bulunan perdeleri kontrol edebilir. Jaluzi perdeler için bir diğer kumanda seçeneği de radyo frekansı ile çalışan merkezi buton sistemidir. Bu sistem evinizin duvarında istediğiniz bir bölüme takılır ve kumandayı bulamama durumunda o anı kurtaran ek bir seçenektir. 

KENAR KILAVUZU JALUZİ PERDE – ZEYGIL & ZİGIL 

Pencere veya kapı üzerine montajı yapılan jaluzi perdeler için kullanılan sistemdir. Üretim sırasında jaluzi perde bantlarının sağ ve sol kenarlarına ufak delikler açılır, bu deliklerden gerdirilmiş şeffaf ince tel perdenin bitiş noktasında sabitlenir. Bu sayede perde aşağı ve yukarı doğru hareket ettiğinde sallanarak ses yapmadığı gibi kapı veya pencerenin açılıp kapanma sırasında da sağa sola çarparak deforme olmaz. Ayrıca yat, tekne tipi deniz araçları seyir halinde iken perdelerin sessiz durmaları için kullanılır. 

SABİTLEMELİ JALUZİ PERDE 

Kapı ve pencere üzerine yapılan montajlarda, perde eteğinin sağ ve sol uçları plastik bir aparat ile bitiş noktasına sabitlenir. Bu sayede pencere ve kapıların açılıp kapanması sırasında perde etrafa çarpma yapmaz ve deforme olmaz. Bu sistemde telli bir kılavuz sistemi olmadığı için perde yukarı ve aşağı hareket ettirmek istendiğinde, sabitlemelerin mevcut klips yardımı ile açılması gerekir. 

RENK GEÇİŞLİ JALUZİ PERDE 

Ahşap veya aluminyum jaluzi perdenin mevcut bantlarının arasına farklı renkte bantlar eklenmesine verilen isimdir. Bize perdeler konusunda danışmak istediğiniz her türlü sorunuz için lütfen buraya tıklayınız

Hisar Home Design Perde Galerisi

 

Sayfa Seçiniz:   1  |  2  |  3  | 4  |  5  |  6  | 7  |  8  |  9  | 10  |  11

 

Web TasarımWeb Ajans Net